| Sommelierzy

28.05.2018
Nowym Mistrzem Polski Sommelierów jest Kamil Wojtasiak z warszawskiej restauracji Butchery & Wine. Kamil (59,59 pkt.) pokonał w finale ubiegłorocznego wicemistrza, Macieja Sokołowskiego (46,84 pkt.), który prowadzi własną firmę szkoleniową w Poznaniu oraz Łukasza Głowackiego (40,59 pkt.) z... czytaj więcej
08.05.2018
Sommelierzy na start! Wielkimi krokami zbliża się XVIII edycja Mistrzostw Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się 26 maja w salach Hotelu Regent w Warszawie.  Mistrzostwa składają się z dwóch etapów. O 9.00 rozpoczną się eliminacje, które wyłonią trzech najlepszych zawodników. Finał konkursu,... czytaj więcej
17.10.2017
Kamil Wojtasiak z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zwyciężył w pierwszej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów Calvet Sommelier Cup by Grands Chais de France. W dwudniowych zawodach w Sopocie pokonał 17 zawodników z Polski, Łotwy, Litwy i Słowacji. Drugie miejsce zajął... czytaj więcej
29.08.2017
Juniorzy na start - zmierz się z najlepszymi młodymi sommelierami w czasie Calvet Sommelier Cup by Grands Chais de France Zapraszamy na I Międzynarodowe Mistrzostwa Młodych Sommelierów - Calvet Sommelier Cup by Grands Chais de France, 14-15 października 2017 w Hotelu Haffner w Sopocie.
29.06.2017
Marek Przyborek jest nowym mistrzem Polski sommelierów. Pracujący na co dzień w restauracji Northcote w brytyjskim Langho pokonał w finale Mistrzostw Macieja Sokołowskiego z firmy Mielżyński z Poznania oraz Macieja Łyko z restauracji Launceston Place w Londynie. Marek Przyborek zdobył także nagrodę... czytaj więcej
21.06.2016
Poniżej przedstawiamy link do filmu obrazującego XVI edycję Mistrzostw Polski Sommelierów, która odbyła się dzięki wsparciu California Wines Polska, Cisowianka Perlage - Życie ma smak oraz Regent Warsaw Hotel. Dziękujemy Dominikowi z My Production za profesjonalny film. https://www.youtube.com/... czytaj więcej
24.05.2016
Mistrzostwa Polski Sommelierów już na stałe zagościły w salach Hotelu Regent Warsaw. To w nich odbyła się XVI edycja, w której wystartowało 24-ech zawodników. W finałowej trójce znaleźli się Marek Przyborek, Maciej Sokołowski i zeszłoroczny zwycięzca, który w Argentynie na Mistrzostwach Świata... czytaj więcej
05.05.2016
Reprezentant Polski, Piotr Pietras zajął 10-tą pozycję na prawie 60 reprezentantów różnych państw podczas Mistrzostw Świata Sommelierów w Argentynie. To największy sukces Polaka odniesiony w międzynarodowych zawodach!  Jest to również wielki międzynarodowy debiut Piotra, który na co dzień pracuje w... czytaj więcej