12.10.2023
Sommelier z Lublina, Jarosław Baranowski, zwyciężył w czwartej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów. Został jednocześnie tegorocznym Mistrzem Polski Młodych Sommelierów. W finale zawodów z Baranowskim walczyli Iwona Hereda, reprezentująca Cypr, oraz Stefan Klettner, austriacki... czytaj więcej
29.05.2023
Zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Polski Sommelierów 2023 jest Sebastian Giraldo Makovej z Węgier, ambasador winiarni Sauska. Tegorocznym Mistrzem Polski został Tomasz Żak z warszawskiego Kontaktu, który zajął w zawodach drugie miejsce. Na trzecim, zamykając listę finalistów zawodów, znalazł... czytaj więcej
17.10.2022
Łukasz Górski z warszawskiej restauracji Butchery & Wine zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Sommelierów 2022. W finale zawodów pokonał Aleksandrę Harabasz z krakowskiej Bottiglierii, a trzecie miejsce zajęła Iwona Hereda pracująca od kilku lat na Cyprze w hotelu Four Seasons w Limassol.... czytaj więcej
06.06.2022
Nowym Mistrzem Polski Sommelierów jest Jakub Filipek, head sommelier z krakowskiej restauracji Albertina. Drugie miejsce zajął debiutujący w Mistrzostwach Tomasz Żak z Kontakt Wine & Bistro w Warszawie, a trzecie Bartosz Nowakowski z bydgoskiej restauracji Czosnek i Oliwa. W XXI edycji... czytaj więcej
04.05.2022
Najlepsi sommelierzy wystartują wkrótce w 21. Mistrzostwach Polski Sommelierów. Konkurs odbędzie się w dniach 4-5 czerwca w salach hotelu Regent w Warszawie.  Mistrzostwa mają trzy etapy: eliminacje, półfinał oraz finał, czyli starcie trzech najlepszych zawodników. Półfinał i finał zawodów będą... czytaj więcej
30.08.2021
Wojciech Starzycki prowadzący firmę Winokąt zwyciężył w trzeciej edycji Międzynarodowych Mistrzostw Młodych Sommelierów. Wojtek został jednocześnie Mistrzem Polski Młodych Sommelierów i zdobył tytuł Mistrza Publiczności. W finale konkursu, który odbył się w ostatnią sobotę, 28 sierpnia w Gdańsku,... czytaj więcej
13.07.2021
Dwudziestą edycję Mistrzostw Polski Sommelierów wygrał Adam Tomczak z Mielżyński Wine Spirits Specialities w Poznaniu. Adam pokonał w finale Arkadiusza Kurowskiego pracującego jako head sommelier w warszawskiej restauracji Flaming&Co, oraz Marcina Krzystolika z poznańskiej Winiarni pod Czarnym... czytaj więcej
23.06.2021
10 lipca odbędą się Mistrzostwa Polski Sommelierów. Konkurs zostanie przeprowadzony w salach warszawskiego Hotelu Regent. Zgodnie ze standardami Międzynarodowego Stowarzyszenia Sommelierów (ASI) Mistrzostwa mają trzy etapy. Podczas kilkugodzinnych, zamkniętych dla publiczności eliminacji uczestnicy... czytaj więcej